شرکت دراک شیراز

افتتاح همزمان ۱۴ طرح معدنی و صنایع معدنی

تقدیر رییس جمهور از تلاش‌های وزارت صمت برای رونق تولید/ امضای 3 تفاهم نامه در حوزه معدن و صنعت فرش و آغاز احداث 3 شهرک صنعتی تخصصی در یزد

طرح صنعتی و معدنی در سطح استان یزد با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس، با ارائه گزارش رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به طور همزمان افتتاح شد

  • افتتاح همزمان ۱۴ طرح معدنی و صنایع معدنی

بازدید رئیس جمهور و وزیر صمت از شرکت توربین های صنعتی غدیریزدو اردکان

رئیس جمهور کشورمان با وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت توربین های صنعتی غدیر در استان یزد بازدید کردند.

این واحد صنعتی تولیدکننده قطعات و مجموعه های جانبی و موتور توربین است و شرکت توربین های صنعتی غدیر یزد با سرمایه گذاری ٢٢٠میلیارد ریال احداث شده است.

این شرکت که از سال 87 مشغول به فعالیت است به‌عنوان شرکت زیرمجموعه هلدینگ توربوکمپرسور نفت در مساحت 40 هکتار و زیربنای تولیدی 40 هزار مترمربع بنا شده است.

این شرکت توربین های صنعتی غدیر به تولید سازه‌ها و تجهیزات جانبی توربین و ساخت سازه‌های فلزی می‌پردازد و در اراضی کوه دخمه یزد مستقر است.

 

بازدید رئیس جمهور و وزیر صمت از پروژه گندله سازی فولاد اردکان

 

سفر رئیس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان اردکان، پروژه گندله سازی فولاد اردکان نیز مورد بازدید قرار گرفت.

مجتمع فولاد اردکان برای تولید نهایی سالانه 2.5 میلیون تن محصولات فولادی شامل میلگرد و مقاطع سبک طراحی شده است.

که شامل کارخانه های مختلف زنجیره تولید فولاد از سنگ آهن تا محصول نهایی به شرح واحد های تولید کنسانتره سنگ آهن، واحد تولید گندله سنگ آهن، واحد احیای مستقیم آهن اسفنجی، واحد ذوب آهن 5- واحد ریخته گری آهن و واحد نورد فولاد است.

در این واحد 3/7 میلیون تن گندله سنگ آهن به عنوان مواد اولیه به یک میلیون تن آهن اسفنجی با درصد خلوص بالای 94% آهن فلزی تبدیل می شود و آهن اسفنجی تولید شده برای استفاده در واحد های ذوب آهن، مورد استفاده قرار می گیرد.

تقدیر رییس جمهور از تلاش‌های وزارت صمت برای رونق تولید

دکتر حسن روحانی در مراسم افتتاح همزمان ۱۴ طرح صنعتی و معدنی در استان یزد گفت که افتتاح این طرح ها با سرمایه گذاری بیش  از ۳۵۰۰ میلیارد تومان نشان‌دهنده تلاش قابل کارآفرینان عزیز کشورمان است.

ایشان افزود که طرح های عظیم صنعتی و معدنی در کشور، همچنین را به کار می‌بندند و از این که هم اکنون در کشورمان ۶۰۰ میلیون تن ظرفیت تولید کاشی و سرامیک وجود دارد و همچنین طرح‌های دیگری نیز در این حوزه تا پایان سال آماده بهره برداری است اهمیت توجه به سرمایه‌گذاری و توجه به استعدادهای وافر کشورمان در بخش های مختلف صنعتی و معدنی را بیش از پیش نشان می‌دهد.

امضای 3 تفاهم نامه در حوزه معدن و صنعت فرش و آغاز احداث 3 شهرک صنعتی تخصصی در یزد

رضا رحمانی افزود که در استان یزد ۳ هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی فعال وجود دارد و بیش از 800 قلم انواع کالا در این استان تولید می شود که ۴۲۰ قلم‌ آن صادراتی بوده و به بیش از ۹۰ کشور دنیا صادر می‌شوند و این استان رتبه نخست تولید سنگ آهن، ذخایر سرب و روی و صدور جواز تاسیس را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

رحمانی تصریح کرد که امروز علاوه بر افتتاح این 14 طرح صنعتی و معدنی، ۳ مورد تفاهم نامه میان سازمان ایمیدرو در راستای توسعه معادن استان، شامل طرح های اکتشافات معدنی و احیای معادن کوچک با استانداری یزد به امضا رسیده است و 3 مورد احداث شهرک صنعتی تخصصی در حوزه‌های فناوری، نساجی و همچنین داروسازی در این استان در دستور کار است و برای اولین بار در استان یزد طرح احداث ۸۰ واحد کارگاهی در شهرهای مختلف استان به ویژه در مناطق محروم، پیگیری می کنیم و بزودی نهایی می شوند.

وزیر صمت اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد تولید کاشی و سرامیک که کشور در استان یزد انجام می‌گیرد و این استان به قطب تولید محصولات کاشی و سرامیک کشور است و با افتتاح 5 طرح کاشی و سرامیک که امروز انجام شد بیش از ۵۰ میلیون متر مربع به ظرفیت تولید کاشی و سرامیک کشور افزوده می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که در شش ماهه نخست امسال بیش از ۶ درصد افزایش تولید در حوزه کاشی و سرامیک داشتیم و با توجه به برنامه‌ریزی انجام گرفته و پیگیری های موجود برای افزایش صادرات در ۶ ماهه دوم سال نیز تولید این صنعت افزایش خواهد یافت.

 

 

Top
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام