شرکت دراک شیراز

برگزاری میز ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات

  • برگزاری میز ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات

به گفته وزیر صنعت معدن و تجارت ۲۶ شرکت داخلی امروز در این میز به عنوان سازنده مشارکت دارند و قرارداد و تفاهم نامه برای ساخت داخل می بندند؛ جا دارد از شرکتهایی که داخلی سازی را در دستور کار خود قرار دادند به نحو شایسته ای تقدیر کنیم.

و ساخت داخل خیر و برکت برای کشور است، همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند راهکار اساسی حل مشکلات کشور رونق تولید و توجه به ساخت داخل است؛ لذا ایشان در دیدار اخیرشان با تولیدکنندگان کشور به صورت کاملا ویژه بر این محور و الزامات آن تاکید نمودند که حتما در دستور کار ماست و پیگیری های مجدانه ای در این خصوص داریم.

از ابتدای مسئولیتم در وزارت صمت نیز، داشته اند‌، در این راستا این وزارتخانه این حوزه ورود کرده است و درصددیم که ۱۰ میلیارد دلار واردات را تا افق ۱۴۰۰ داخلی سازی کنیم که ۵۰۰ میلیون دلار آن در حوزه برق و الکترونیک و مخابرات است.

وی با اشاره به برنامه های مختلف برگزاری میزهای تخصصی حوزه خودرو و قطعه سازی افزود: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار از سهم داخلی سازی نیازهای صنعتی کشور در حوزه قطعات و خودرو است و تا کنون ۴۰۰ میلیون دلار آن را انجام دادیم و تا پایان سال به ۵۰۰ میلیون دلار هم خواهیم رسید.

Top
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام