شرکت دراک شیراز

دیدار وزیر صمت با معاون نخست وزیر ازبکستان

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تشریح برنامه های سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ازبکستان که قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه (21 تا 22 آذرماه )در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شود، گفت: در این اجلاس وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و معاون نخست وزیر ازبکستان ریاست کمیسیون را بر عهده خواهند داشت

  • دیدار وزیر صمت با معاون نخست وزیر ازبکستان/ حضور 37 شرکت ایرانی در نمایشگاه اختصاصی در تاشکند

 18 آذر ماه مذاکرات در کارگروه های مختلف شامل سرمایه گذاری و تجارت، گردشگری و بانک آغاز شده است و براساس نتایج کارگروه ها امروز ( 19 آذر ماه ) پیش نویس همکاری های دو طرف در چارچوب کمیسیون مشترک آماده می شود.

این پیش نویس در اجلاس کمیسون همکاری های مشترک توسط معاون نخست وزیر ازبکستان و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران امضا خواهد شد.

در حاشیه این اجلاس یک هیات تجاری از جمهوری اسلامی ایران از بخش خصوصی با طرف ازبکستانی ملاقات هایی خواهند داشت و علاوه بر این نمایشگاهی نیز با حضور 37 شرکت ایرانی در محل هتل برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک در فضای در حدود 700 متر مربع برپا خواهد بود.

این نمایشگاه روز چهارشنبه افتتاح خواهد شد و پنجشنبه صبح وزیر صنعت، معدن و تجارت از آن بازدید خواهد داشت.

سفر پیشین معاون اول رئیس جمهور ایران و وزیر صنعت، معدن و تجارت به تاشکند برای حضور در اجلاس نخست وزیران شانگهای در این شهر، گفت: در آن سفر چند توافق دو جانبه بین ایران و ازبکستان انجام شد که یکی از آنها برگزاری نمایشگاهی در حاشیه کمیسیون این اجلاس برای نمایش توانمندی های صنعتگران ایرانی بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در این اجلاس کمیسیون های مشترک همکاری های ایران و ازبکستان تنها به سطح همکاری ها در بخش تجارت، صنعت و معدن معطوف نمی شود و شامل بخش های دیگری از جمله همکاری های بانکی، سرمایه گذاری در بخش بیمه و گمرک و همچنین نیرو، انرژی، و نفت و گاز نیز خواهد بود و در صددیم حجم مبادلات تجاری دو کشور را به میزان قابل قبولی ارتقا ببخش

Top
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام