شرکت دراک شیراز

افزایش 75 درصدی عمق ساخت داخل نیروگاه و 60 درصدی فولاد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل که یکی از محورهای مهم هفتگانه برنامه های این وزارتخانه بود، اقدامات مهم و قابل توجهی را به خصوص در حوزه ساخت داخل انجام داده است.

  • افزایش 75 درصدی عمق ساخت داخل نیروگاه و 60 درصدی فو

فهرست کالایی توانمندی های ساخت داخل جهت عدم خرید کالاهای وارداتی مشابه ساخت داخل توسط ارگانهای دولتی بروزرسانی و تکمیل شد و اولویت‌های سرمایه‌گذاری مورد تعیین قرار گرفت.

راه اندازی سامانه ثبت توانمندی و اعلام نیاز بنگاه‌های اقتصادی موسوم به توانیران نیز از دیگر اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه حمایت از داخلی سازی و خودکفایی در راستای قطع وابستگی ها بود.

۲۰۲ تفاهم‌نامه همکاری میان تامین کنندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه ساخت داخل

در همین راستا نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با هدف داخلی‌سازی نیازهای صنایع کشور از جمله صنایع خودرو و قطعات، صنایع معدنی، مخابرات، نفت و گاز و پتروشیمی، لوازم خانگی و صنایع دریایی برگزار شد که در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه ساخت داخل ۲۰۲ تفاهم‌نامه همکاری میان تامین کنندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد شد.

اما نهضت ساخت داخل به عنوان مهمترین رویکرد محوری برنامه های وزارت صمت، با هدف دستیابی به استقلال و خوداتکایی صنعتی، تقویت و توسعه اقتصاد دانش بنیان، عمق بخشی به ساخت داخل با هدف تغییر رویکرد صنعتی کشور از مونتاژ به نوآوری، بستر سازی برای تقویت و توسعه درون زائی و برون گرایی در بخش های تولیدی، مدیریت واردات و هدایت به سمت نیازهای اساسی کشور، فعالسازی و بکارگیری ظرفیت های کشور در بخش های پژوهشی، طراحی، مدیریت پروژه و تولیدی پی گیری می شود.

برای دستیابی به این اهداف ۹ میز تخصصی ساخت داخل در صنعت خودرو، موتورسیکلت، پتروشیمی، مخابرات، مس و فولاد تاکنون در کشور برگزار شده است .

همزمان با برگزاری میزهای ساخت داخل، در جهت بهم‌رسانی نیازمندی ها و توانمندی ها، نمایشگاه های ساخت داخل نیز برگزار شده است که از آن جمله می توان به نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در تهران، گیلان، فارس و همچنین نمایشگاه تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی، نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در آذربایجان شرقی اشاره کرد.

 

 

Top
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام